Mobilní sklad

Staré, ale stále platné moudro našich předků říká: „Až se jaro zeptá, co jsi dělal v zimě….“. Pro včelaře tato poučka platí dvojnásob. Poctivé čtenáře našich stránek tudíž nepřekvapí, že po dlouhé době přišla řada i na opravu naší maringotky. Původně byla plánovaná jako kočovný vůz, ale nedostatek skladovacího místa její určení změnil, a nyní je stavěna jako mobilní sklad. Proč mobilní? Protože co není v hlavě, musí být v nohách nebo v maringotce 🙂 A je pořád jednodušší přesunout sklad na včelnici než včelnici ke skladu.

Samotná oprava začala již na podzim teď už loňského roku a spočívala spíš v demontáži všeho nepotřebného a starého. Takže po několika víkendech a po několika desítkách řezných kotoučů byla maringotka odstrojena a byla demontována stará zprohýbaná a děravá podlaha. Po řezných kotoučích nastoupily svářecí elektrody, štětec a hróóóóózně moc barvy. Stávající stav je tedy takový, že maringotka má kompletně opravený a natřený podvozek a nový rošt podlahy, který by měl zabránit prohýbání nového AL plechu.

V další fázi bude následovat demontáž zadní části a výroba velkých křídlových dveří tak, aby šlo do maringotky nakládat i pomocí techniky. Jako poslední část je plánovaný nový dřevěný plášť a střecha. Pokud Vás průběh prací zajímá a chcete nám v průběhu renovace fandit, sledujte naší novou fotogalerii, kde budou přibývat nové fotky a Vy můžete porovnávat stav před, v průběhu a po opravě… 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *